Vítejte na horách ...

Když jsme poprvé viděli domek na konci Jablonečka, bylo nám ho až líto. Sám a opuštěný, nikdo se o něj nestaral. Když jsme jeli asi po třetí kolem, svítilo sluníčko a domek na nás zářil svojí žlutou barvou (a na něm cedule "NA PRODEJ") - bylo rozhodnuto - koupit a udělat z domku fajn místo, kde bychom se mohli setkávat společně s rodinou a přáteli.

... a začala rekonstrukce..:o)  Nyní už nezáří na dálku svojí žlutou barvou, naopak ve svém moderním hávu lehce pomrkává a zve k návštěvě... Domek hned u skály, žádní sousedé, pohoda, sluníčko, drink na terase, děti běhající na dvorku.. Prostě idylka.:o) K tomu si přidejte vůni od grilu, bezva zvuk z aparatury a máte hned pocit, že jste doma... K tomu příjemné šumění řeky Jizery...:o)

Lokace našeho rekreačního domu nabízí mnoho možností na trávení volných chvil jak aktivním způsobem, tak jen pro lehké procházky nebo výlety vláčkem či busem po blízkém okolí.... Nedaleko je koupaliště, kavárna s cukrárnou, hodpůdky, obchůdky. Cyklisté ocení místní cyklotrasy (a také naší prostornou garáž s montážním stolem a myčkou kol).

V zimě je úžasné slyšet praskající dřevo z krbu, dát si teplou voňavou vanu, vylézet z ní na vyhřátou podlahu koupelny, neřešit sníh na autě (zastřešené parkování pro 2 auta) a jen plánovat kam vyrazit na další lyžovandu. Pro lyžaře máme připravenou lyžárnu na verandě, kde lyže pěknou schnou a lyžáky se suší na spec. ohřívači.

  • Pro milovníky lyžování (sjezdového i běžeckého) je tu opravdu mnoho možností.
  • Pro milovníky turistiky nabízí Krkonoše a přilehlé Jizerky kilometry a kilometry krásných stezek.
  • Pro milovníky kol je tu protkaná síť stezek, pro drsné bikery jsou na dojezd bikeparky.

Pro milovníky aut poháněných elektrikou máme rovněž dobrou zprávu, dobíjecí stanice je pouhých 200 m od domu.


Vítejte na horách, vítejte u nás... 

A proč "u 2 soviček"?

Při rekonstrukci jsme slyšeli občasné houknutí. Sice nebylo od sovičky, ale od místní mašinky, ale přišlo nám to vtipné. Navíc sovičky jsou symbolem moudrosti a tak vybrat náš rekreační dům pro dovolenou je opravdu MOUDRÉ rozhodnutí..:o) A Vy jste moudří!

A když si například dvě rodiny řeknou "jedeme společně na hory", tak to jsou 2 MOUDRÉ SOVIČKY.    ...proto název "u 2 soviček"       

... a pak, ve dvou se to lépe táhne.:o)

     U 2 soviček váš druhý domov na horách ...